Audycje muzyczne

Audycje muzyczne to rodzaj naszej podstawowej działalności. Poprzez śpiew, wspólną zabawę i ruch, chcemy przybliżyć dzieciom świat muzyki. Chcemy pokazać różnorodność regionów, obyczajów i strojów naszego kraju i nie tylko. Zaglądamy też za granicę. Poznajemy obce słowa i tańce. Poznajemy kulturę innych krajów.

Wiolinka i Bemol podczas muzycznych podróży stają się przewodnikami po niezwykłym świecie muzyki. Pięciolinia, klucz wiolinowy, półnuta, krakowiak, regle… Wszystkie te słowa i wiele innych staje się nagle zrozumiałymi i prostymi.

Powoli rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z uwagi na to przygotowaliśmy nową audycję. W I-szym semestrze roku 2015/2016 będzie to audycja pt„Do Re Mi – rozśpiewana ekologia”
Skąd się bierze muzyka
Kolejny cykl „muzycznych podróży” pomoże widzom zrozumieć jak powstaje muzyka. Kto lub co sprawia że słyszymy tak piękne melodie. Jak powstają piosenki? Może trzeba je wyczarować, a moż ...
Muzyka świata
„Muzyka świata” Kolejny cykl z serii „muzyczne podróże”. Tym razem młodzi widzowie będą mieli okazję odwiedzić takie Państwa jak: Grecja, Argentyna, Stany Zjednoczone, ...